Získej náskok už na startu

Současný poštovní trh se díky rychle se vyvíjejícím technologiím neustále mění. Tyto změny znamenají pro Českou poštu nové výzvy v oblastech produktového marketingu, IT technologií, logistiky, projektového řízení, peněžních služeb apod.

Tím se otevírá příležitost nejen pro odborníky, ale i pro vás – studenty a absolventy vysokých a středních „poštovních“ škol. Nebojíte se přispět svým názorem, inovativním přístupem a prací k plnění úkolů, které nás společně v České poště čekají.

Právě pro vás organizujeme exkurze a dny otevřených dveří, kde můžete poznat Českou poštu zblízka. Pojďte k nám na praxi a najděte si pracovní pozici, která vás bude bavit. Získáte jedinečnou příležitost spoluvytvářet budoucnost poštovních služeb v ČR a současně nastartujete svou kariéru. Jak úspěšná bude, to záleží už jen na vás.

Základní školy

Zveme Tě k nám na exkurzi, kde můžeš nahlédnout do zákulisí České pošty. Rádi se s Tebou seznámíme a ukážeme Ti vše, co potřebuješ vědět při rozhodování, jestli spojit svou budoucnost s Českou poštou.

Potkat se můžeme v některém z našich přepravních uzlů, v Poštovním muzeu v Praze a Vyšším Brodě nebo v budově historické pošty na Praze 1. Požádej svého učitele, aby nás kontaktoval, a přijďte k nám se školou na exkurzi.

Správný výběr střední školy je jednou z nejdůležitějších věcí ve Tvém životě. Chceme rozvíjet Tvůj talent co nejdříve, a tak spolupracujeme se školami sdruženými do Asociace středních škol informačních technologií, telekomunikací, peněžnictví, poštovnictví a logistiky. Vyber si některou z našich partnerských středních škol a přijď se podívat, co všechno na Tebe čeká. Dny otevřených dveří jsou určeny právě Tobě.

Seznam středních škol

Střední školy

Zveme Tě k nám na exkurzi, kde můžeš nahlédnout do zákulisí České pošty. Rádi se s Tebou seznámíme a ukážeme Ti vše, co potřebuješ vědět při rozhodování, jestli spojit svou budoucnost s Českou poštou.

Potkat se můžeme v některém z našich přepravních uzlů, v Poštovním muzeu v Praze a Vyšším Brodě nebo v budově historické pošty na Praze 1. Požádej svého učitele, aby nás kontaktoval, a přijďte k nám se školou na exkurzi.

Zajímá Tě, jak by sis vedl ve srovnání se svými vrstevníky z jiných partnerských škol? Právě připravujeme již devátý ročník Soutěže poštovních dovedností. Čekají na Tebe otázky ze zeměpisu, ekonomiky, technologie. Vyzkoušíš si, jak jsi manuálně zručný, a oceníme i Tvou rychlost a kreativitu.

Poznej, co vlastně práce na poště obnáší, reprezentuj svou školu a získej pro ni putovní plaketu vítěze!

Více info

Víme, že vlastní zkušenost je lepší než hromada slov. Proto máš možnost vyzkoušet si osobně, jaké to vlastně je pracovat pro Českou poštu!

Přijď s námi strávit pár dní ve skutečném provozu. Praxe jsou bezplatné, získáš tak ovšem pod vedením odborníků cenné praktické zkušenosti, které se Ti budou určitě hodit.

Doba praxe je sjednaná ve smlouvě, kterou vždy uzavíráme přímo se školou. Pak stačí zajít na nejbližší pracoviště České pošty a dohodnout tam vše potřebné. Podrobné informace a pravidla nezbytná k zajištění praxe najdeš i v dokumentu Postup pro žáky k zajištění praktického vyučování.

Žáci „poštovních“ středních škol mohou svou praxi realizovat přímo prostřednictvím školy.

Absolvované praxe zvyšují šanci získat po ukončení studia vysněné zaměstnání. Tak neváhej a spolupracuj s námi již během svého studia!

Máš už školu úspěšně dokončenou a zajímá Tě, jaké možnosti se pro Tebe v České poště otevírají? Podívej se na naše aktuálně otevřená volná místa.

Volná místa

Vidíme, jak rychle se vše díky novým technologiím mění. Pro budoucí rozvoj České pošty potřebujeme mnoho specialistů a absolventů vysokých škol, proto úzce spolupracujeme s Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice. Ta vzdělává a připravuje ty nejlepší odborníky, kteří svou kariéru startují v České poště. Na dni otevřených dveří máš možnost se na fakultu podívat a zblízka poznat, co na tebe čeká.

Seznam vysokých škol

Vysoké školy

Máš už školu úspěšně dokončenou a zajímá Tě, jaké možnosti se pro Tebe v České poště otevírají? Podívej se na naše aktuálně otevřená volná místa.

Volná místa

Chceš se detailně seznámit s Českou poštou už na vysoké škole a zároveň pracovat na něčem praktickém a smysluplném? Můžeš si pro svou bakalářskou nebo diplomovou práci vybrat některé z našich témat. Tvoji práci podpoří odborný konzultant České pošty, který Ti pomůže k perfektnímu výkonu. A výsledky Tvého úsilí neskončí na papíře, ale přispějí k rozvoji našich služeb.

Podívej se na seznam témat

Studenti Univerzity Pardubice

Studentům oboru Dopravní management, marketing a logistika partnerské Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice nabízíme odbornou praxi šitou na míru.

Co tě čeká?

Zjistíš, jak Česká pošta funguje a že za provozem, který je nejvíce vidět, stojí zázemí s mnoha odbornými útvary. Na praxi se seznámíš především s logistikou, ale sáhneš si i na další procesy. Nabízíme Ti jedinečnou příležitost uplatnit své znalosti v ostrém provozu a získat cenné zkušenosti pro další studium i budoucí zaměstnání.

Ostatní studenti

Praxi u nás vykonávají i studenti z ostatních vysokých a vyšších odborných škol. Stačí být proaktivní a domluvit si praxi s některým z našich zaměstnanců. Informace a pravidla nezbytná k zajištění odborné praxe jsme sepsali v dokumentu Postup pro studenty v případě zajištění odborné praxe

Absolvované praxe zvýší tvé šance při hledání vysněného zaměstnání po dokončení studia. Tak neváhej a začni co nejdříve!

Navázali jsme spolupráci i se studenty Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Spolu s našimi odborníky nyní řeší tyto projekty:

 1. Využití RFID pro:
  • Identifikaci přepravních obalů
  • Identifikaci zásilek
  • Zhodnocení využití RFID vs. Čárové kódy
 2. Optimalizace logistických procesů
  • Optimalizace využití přepravních obalů na základě aktuální přepravní poptávky
  • Optimalizace využití vozového parku na základě aktuální přepravní poptávky
  • Analýza dat z logistických procesů a identifikace hlavních trendů
 3. Využití dopravní telematiky v oblasti:
  • eHealth
  • Sociální péče
 4. Informační systém datových schránek
 5. Czech POINT

Zajímal by Tě některý z projektů výše nebo bys rád pracoval na svém vlastním projektu? Dej nám vědět a my se Ti ozveme.

Mám zájem o účast v projektu

Máš chuť podívat se s kolegy ze svého studijního oboru do našeho Sběrného přepravního uzlu, do zázemí historické pošty v Praze v Jindřišské ulici nebo do Poštovního muzea? Domluv se se svým pedagogem a napiš nám na e-mailovou adresu louckova.andrea@cpost.cz. Rádi vám exkurzi sjednáme.