Aktuality

NAŠE NADACE POMÁHALA I V ROCE 2021

Patříme mezi největší zaměstnavatele v ČR a jsme si vědomi naší odpovědnosti vůči zaměstnancům, vždy jich máme přes 24 000, ale také vůči klientům i prostředí, ve kterém podnikáme. Proto jsme v rámci naší strategie společenské odpovědnosti založili v prosinci roku 2016 firemní nadaci. Jejím hlavním posláním je pomáhat lidem, kteří pomoc opravdu potřebují. A také podporovat konkrétní projekty zaměřené na zdraví a zlepšování kvality lidského života. O tom, jak nadace České pošty pomáhala v loňském roce, se můžete dočíst ve výroční zprávě, která právě teď vyšla. My však pro vás máme malou ochutnávku toho, jak se nám díky jednotlivým programům podařilo pomáhat.


V roce 2021 jsme otevřeli všechny naše programy, a to Pošťáci POŠŤÁKŮM, Pošťáci SRDCEM a Pošta PRO ZDRAVÍ. Celkem se Správní rada v loňském roce zabývala 118 žádostmi o nadační příspěvky, z toho jich 114 schválila a byly vyplaceny příspěvky ve výši 3 284 412 korun. 

V rámci programu Pošťáci POŠŤÁKŮM bylo vyplaceno celkem 2 596 312 korun. Přispěli jsme tak na rehabilitace pro nemocné děti, obnovu domů po ničivém tornádu či povodních, kompenzační pomůcky, invalidní vozík, příspěvek na automobil pro postiženého syna naší kolegyně a mnoho dalšího.

Již počtvrté jsme také otevřeli program Pošťáci SRDCEM, kdy bylo vyplaceno díky daru ČSOB 660 000 korun organizacím, kde jsou pošťáci angažovaní. Příspěvky směřují například na podporu malých hasičů, fotbalistů, mažoretek a dále také organizacím věnujícím se rozvoji volnočasových aktivit či zachování tradic.

Třetím naším programem je Pošta PRO ZDRAVÍ. Ten v loňském roce podpořil organizaci Post Bellum, která je provozovatelem archivu Paměť národa. Paměť národa je sbírka vzpomínek pamětníků 20. století a jejich životní příběhy jsou nahrávány ve formě audio a video nahrávek.  S nástupem pandemie Covid 19 spustili Centrum pomoci Paměti národa, které si vzalo za cíl pomáhat pamětníkům v této době. V první fázi se jednalo hlavně o dodávky ochranných pomůcek, nákupů, obědů, léků. Následně o podporu mezilidského kontaktu prostřednictvím telefonních linek centra. V péči Centra pomoci je cca 5 000 kontaktů. Nadace České pošty přispěla 45 000 Kč na úhradu poštovného za rozesílané respirátory pro pamětníky. Druhým podpořeným byl spolek Rodinné centrum Andílek z Železného Brodu a příspěvek 40 000 korun byl určen na úhradu nájemného. I tyto příspěvky jsme poskytli díky finančnímu daru ČSOB.

Rok od roku se na nás obrací s žádostí o pomoc více pošťáků, a je tak vidět, že si naše nadace na poště již našla své místo. Všem, kteří nás podporujete, a to jakoukoli formou ze srdce děkujeme! Velmi doufáme, že vaše řady se budou dále rozšiřovat. Samozřejmě děkujeme také firmám, které nám na naši činnost přispívají.

Celou zprávu najdete zde.

Pomáháme válečným uprchlíkům z Ukrajiny!

Situace na Ukrajině nám není lhostejná, proto jsme se už od prvních dnů konfliktu zapojili do pomoci, kterou se snažíme realizovat hned na několika úrovních, které bychom vám chtěli představit.

Jednou z prvních forem pomoci bylo zavedení možnosti odesílání balíkových zásilek na Ukrajinu zdarma. Od začátku března doposud bylo takto odesláno více než 22 000 zásilek. Dále jsme zapůjčili nákladní vagony Českým drahám, které zajišťují spojení s Ukrajinou. Nabízíme však také ubytování prostřednictvím Ministerstva vnitra ve vybraných školících a rekreačních zařízeních a jsme velmi rádi, že i takto můžeme podat pomocnou ruku.

Pomáhají i samotní pošťáci. V rámci interní zaměstnanecké sbírky na pomoc Ukrajině se podařilo vybrat úžasných 374 118 Kč. Našim zaměstnancům, které situace zasáhla, rovněž poskytujeme pomoc z Fondu kulturních a sociálních potřeb pro jejich rodiny a blízké osoby.

Tím ale naše pomoc nekončí. Jelikož patříme mezi největší zaměstnavatele u nás, tak je pro nás samozřejmostí, že nabízíme vybraná pracovní místa právě obyvatelům Ukrajiny, kteří k nám díky situaci v jejich zemi přišli. Víme, že najít práci není jednoduché, a zejména když neumíte řeč obyvatel dané země. Proto jsme připravili na našich kariérních stránkách záložku, díky které občané Ukrajiny hledající práci snadno zjistí, jakou práci u nás mohou vykonávat. Inzeráty jsou samozřejmě psané v ukrajinštině, takže uchazeč má od začátku jasnou představu, co u nás bude dělat. A pokud by si chtěl i trošku „popovídat“, je mu k dispozici náš chatbot Martin, kterého jsme již naučili ukrajinsky a který navede uchazeče na nabídky, které jsou vhodné přímo pro ně. Abychom usnadnili i samotný proces náboru, je kandidátům k dispozici také naše asistentka náboru, která s nimi komunikuje v jejich rodném jazyce a může jim tak snáze předat všechny informace a zjistit o uchazečích vše potřebné.

Naším aktuálně posledním činem je uvedení známky vzdávající hold ukrajinským hrdinům do prodeje. Vydali jsme známku s přítiskem jako nejrychlejší a nejsnazší variantu ceniny, aby vzdala hold všem obyvatelům Ukrajiny, které sužuje válečná agrese na jejich území.

Rádi byste se také zapojili do pomoci nebo potřebujete pomoc? Podívejte se na stránky: Naši Ukrajinci – Informace jak pomoci i kde pomoc najít (nasiukrajinci.cz)

Děkujeme všem našim zaměstnancům za jejich dobrá srdce a snahu pomoci.

OTEVÍRÁME DRUHÝ ROČNÍK NAŠEHO TRAINEE PROGRAMU

Výběrová řízení do dalšího ročníku Trainee programu jsou v plném proudu, a proto jsme se vydali společně s našimi Trainees za studenty našich partnerských škol.

Jako první jsme se vydali do Pardubic, kde na Dopravní fakultě Jana Pernera studují poslední ročník magisterského studia 3 naši Trainees – Viky, Filip a David. Ty tam svým spolužákům představili, jak náš Trainee program funguje. Každý z nich představil projekty, na kterých pracují a jak se právě oni podílejí na změnách u nás na České poště. Nechyběla ani diskuse, zajímavé historky ze života pošťáků, ale také možnost se do programu přihlásit. Studenti také získali informace o tom, jak výběrové řízení probíhá a na co se připravit.

A protože máme Trainees i v Praze, navštívili jsme kariérní den Dopravní fakulty ČVUT v Praze, kde studuje náš Trainee Štefan. Společně s garatem programu Matyášem a týmem náboru představili studentům, co na České poště znamená Trainee program. Nemohla chybět ani soutěž o zajímavé ceny a v neposlední řadě i ve virtuální realitě, kde si mohli zkusit, jaké je to být pošťákem.

Už tě nebaví být jen obyčejný brigádník a chceš ukázat, co v sobě máš? Zajímáš se o logistiku, HR, obchod, marketing nebo snad IT? U nás máš dveře otevřené. Tak se přihlas do našeho Trainee programu. Těšíme se na tebe!

Více o Trainee programu najdeš zde.

 

SOUTĚŽ POŠTOVNÍCH DOVEDNOSTÍ LETOS JIŽ PO DESÁTÉ!

Brněnská Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví hostila od 29. do 31. března 2022 již 10. ročník naší Soutěže poštovních dovedností – tradiční akce, kterou pro žáky poštovních oborů pravidelně organizujeme. Soutěže se zúčastnilo 8 škol, jejichž tříčlenné týmy prokazovaly v různých disciplínách své znalosti poštovní problematiky.

Součástí soutěžního klání byla nejen práce s APOSTem či poštovními podmínkami, ale také vědomostní disciplíny, nakládání balíků ve virtuální realitě nebo prezentace zadaného tématu. V soutěži nakonec přesvědčivě zvítězil tým žáků ze Střední školy logistické ze západočeských Dalovic. Gratulujeme a ostatním týmům děkujeme za účast. Byly to skvělé tři dny, které jsme si společně velmi užili.