Aktuality

Česká pošta hledá partnera pro provozování Balíkovny

Česká pošta plánuje rozšíření své sítě výdejních míst. Zákazníci České pošty nyní mohou vyzvednout bez zbytečného čekání svůj balík ve 450 Balíkovnách, umístěných na poštách. Nyní se chce Pošta zaměřit i na jiná frekventovaná místa mimo své pobočky. Vypsala proto výběrové řízení na partnera, se kterým by na provozu externích výdejních míst spolupracovala.

Jedná se už o druhé výběrové řízení. To předchozí bylo zrušeno, protože se do něj přihlásil pouze jediný zájemce. „Přestože bylo výběrové řízení na výběr partnera zajištující sít externích výdejních míst zrušeno, práce na projektu Balíkovna i nadále pokračují. Stále pracujeme na paralelním řešení, které umožní zapojit jednotlivá místa. Zde dodržujeme stanovený harmonogram, a tak jsme schopni našim klientům stále garantovat slíbený termín na počátku června, jako termín spuštění externí výdejní sítě,“ ubezpečila ředitelka Balíkovny Jana Sedláková.

Česká pošta nyní upravila podmínky tak aby ještě více odpovídaly potřebám klientů. Důraz je kladen na maximální dostupnost a jednoduchost služby. Zároveň jsou usnadněny podmínky pro případného provozovatele. „Snížili jsme hranici minimálního obratu na 150 mil. Kč z původních 300 mil. Kč. Doplnili jsme limitaci cen pro jednotlivé kategorie, tzn. pro klienty lze následně garantovat dobrou cenovou dostupnost služby, upřesnili jsme předpoklad počtu vydaných zásilek na maximálně 20 zásilek a další,“ vypočítává Jana Sedláková.

Zájemci, kteří by se chtěli do výběrového řízení přihlásit, mohou své nabídky zasílat do 16. března 2020.

 

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí
Česká pošta, s.p.

606 111 060
vitik.matyas@cpost.cz

Yellow ladies jsou nejlepší na světě!

Zaměstnankyně České pošty s týmem Yellow Ladies v New Yorku vyhrály světové finále unikátního ženského fotbalového turnaje za globální cíle OSN, a staly se tak světovými šampionkami.

Kvalifikovalo se celkem 15 ženských týmů z různých zemí světa – od Kanady přes Indii, Spojených států, Řecka či Dánska. Víc než sportovní výkony se v turnaji hodnotilo nadšení a síla hrát za společensky důležitá témata. Pošťačky si vybraly globální cíl Zdraví a kvalitní život.

Zaměstnankyně pošty se do finále soutěže probojovaly z národního kola Global Goals World Cup Prague, unikátního fotbalového turnaje na podporu globálních cílů od OSN, který inspiruje a angažuje ženy z celého světa. V Česku ho letos v květnu vůbec poprvé uspořádala Asociace společenské odpovědnosti, největší iniciativa Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v Česku.

Každý z týmů bojoval za jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje od OSN (Sustainable Development Goals – SDGs). Česká pošta kopala za Zdraví a kvalitní život (SDG 3). Právě tento cíl je podle průzkumu Asociace společenské odpovědnosti pro Čechy tím nejdůležitějším. Na naplňování SDGs se v roce 2015 shodli všechny členské státy OSN v rámci tzv. Agendy 2030. Společný plán definuje svět v roce 2030 a konkrétní kroky, jak bojovat s ekonomickými, environmentálními a sociálními problémy, se kterými se právě potýká.

Jsme NEJvystavovatel festivalu příležitostí Profesia Days 2019!

Na veletrhu pracovních příležitostí Profesia days 2019, který se konal na výstavišti PVA Letňany od 23.10. do 24.10. 2019 jsme získali 1. místo Nejvystavovatel festivalu příležitostí Profesia days 2019!

V konkurenci více než 100 vystavovatelů, se kterými jsme soutěžili o každého návštěvníka jako potenciálního uchazeče se nám povedlo zvítězit. A to nejen designem stánku, ale zejména prací a proklientským přístupem našich specialistů. Díky nim jsme návštěvníkům mohli přiblížit pokračující změny v poštovním a logistickém oboru, ale i neprávem opomíjeného, ale přesto atraktivního zaměstnavatele – Českou poštu.

Česká pošta získala ocenění za Adaptační proces

Získali jsme pro Českou poštu HREA Excellence Award – ocenění za HR projekt Adaptační proces nových zaměstnanců Pobočkové sítě!

Posláním „HREA Excellence Award“ je ocenění nejlepších projektů a profesionálů v oblasti rozvoje lidských zdrojů, kteří nejvíce přispěli k růstu svého podniku, profese a společnosti.

Letos soutěžilo neuvěřitelných 24 projektů, a v naší kategorii jsme zvítězili! Potvrdila se tak dobrá práce jak kolegů a kolegyň z úseku LZ, tak i z Pobočkové sítě, kteří se na adaptaci svých nováčků podílejí. Děkujeme!

HREA Excellence Award uděluje People Management Forum, což je profesní nezisková organizace, sdružení právnických osob, která byla založena roku 1993 s cílem sdružit odborníky a zvýšit povědomí české veřejnosti o procesním řízení podniků v personální oblasti.

People Management Forum je již 26 let na trhu a sdružuje na 200 aktivních členů (právnických osob).

Za Českou poštu převzali ocenění Zdeněk Salcman a Tomáš Votruba z útvaru rozvoj lidských zdrojů.

Na video o projektu z předávání ocenění se můžete podívat zde.